Реле контроля напруги ZUBR hselectro DigiTop

Магазин не працює, закази не приймаються та не опрацьовуються

 

Сьогодні хотілося поговорити про реле контролю напруги. Виробників на ринку є величезна кількість. Є ті, які чесно виробляються в Китаї (ми займаємося E.next), є - в Україні (так пише про себе ZUBR і Digitop), а є так звана "великовузлова" збірка (на 80-90% все приходить з Китаю, а в Україні збирається і може ще програміруется hselectro tessla і тд). 

 Почну з байки, яку поширювали представники hselectro про те, що були три товариша в Донецьку і вони почали випускати ZUBR. Пізніше двоє пішло з Зубра і заснували DigiTop і hselectro. Не знаю це байка чи ні, але всі три компанії були точно зареєстровані в Донецьку.

Зараз реле контролю напруги ZUBR активно продається в Росії і Білорусі під маркою RBUZ, DigiTop і HSelectro під своїми іменами теж там продаються з гарантією 5 років. Всі мають свої сайти і представництва. Ще коли все починали, ZUBR завжди був законодавцем новинок і будь-яких нововведень, а потім все схоже з'являлося у конкурентів.

Ось так приблизно виглядало всередині перше покоління реле напруги hselectro. Представники цієї компанії завжди говорили правду і з їх слів ми дізналися багато цікавого. Наприклад: плати повністю готові замовляються в Китаї, корпусу в Україні на одному заводі, що і для ЗУБРА, а у нас тільки збираються (припаюваються шлейфи та контакти, збираються і програмуються). На фото видно, що силові контакти до контактора припаяні і іноді були повернення через погану пайку, кондесатори використовувались звичайні.

Так виглядав DigiTop другої ревізії (конденсатори теж прості, фазні дроти вже були приварені, нуль був припаяний, на контакторі та платах грізно красувався логотип DigiTop), перша версія взагалі через невдалу конструкцію з клемними зажимами для підключення проводів і відсутність захисту від перегріву, була не дуже надійною і були реле, що не відпрацьовували гарантійного терміну.

І в цей же час ZUBR приварюють всі контакти і силові, і нульовий. Уже використовували поліпропіленові конденсатори які надавали ще більшою надійність даними реле контролю напруги. Захист від перегріву стояв у всіх моделях реле. Тому гарантійних випадків майже не було. Точне вимірювання напруги завдяки алгоритму True RMS вже було реалізоване. Зубр завжди були точніше інших.

Останні покоління ZUBR і hselectro по начинці і функціонально на одній сходинці (True RMS, термозахист, поліпропіленові конденсатори), а на колишньому рівні розвитку, на сходинку нижче залишився DigiTop.

 

Останнє покоління реле напруги ZUBR

Все як і раніше акуратно і якісно зроблено

 

Так підтягнувся Hselectro

Присутні написи hselectro на платах і контакторі. Зроблено все добротно. Треба було приварити нульовий провід і не було до чого причепитися.

І головна фішка ZUBR: в усі цих реле реалізований захист від високочастотних складових в мережах, це величезний полюс - відсутні помилкові спрацьовування. У hselectro і DigiTop цього не реалізовано. У hselectro спостерігаються зависання з написом "ПРГ", що легко лікується треба вимкнути та  вімкнути ввідний  автомат (можливо це допиляють програмно)

Де виробляються данні реле:

hselectro ----- в Донецьку,Харькові, Київській області

DigiTop ------- в Донецьку, Києві

ZUBR ---------- в Києві

Далі будуть маленькі огляди-статті за різними моделями реле.