Legrand Etika обзор та розборка

Магазин не працює, закази не приймаються та не опрацьовуються

Не один раз представники Legrand-Україна нам показували свою нову ультра бюджетну, ультра нову і найголовніше найдешевшу серію розеток і вимикачів Legrand Etika. Цей твір дизайнерів, наповнене новими технічними новаціями і несподіваними рішеннями, має призвести вибух на ринку продажів, і побити продажу старої бюджетної серії Legrand Criva і Suno (зі слів представників Legrand). І ось сьогодні вирішив вам, наші дорогі клієнти і просто любителі подивитися на електровиробів зсередини, розібрати і вказати на деякі моменти цього "творіння". Особливо виникають в технічні моменти і терміни не будемо, зрозуміють все і про все. Legrand Etika спочатку "порвала" ринок Росії (де вона і успішно проводиться), але нам це не цікаво. Тепер вона в Україні і намагається "порвати на шматки" наш ринок. На Україну вона надходить з Польщі, а де вона проводиться не скажу-не бачив, у Франції токой краси не бачив точно. Не буду брехати, продається не погано-адже ми все таки ще "ведемося" на напис Legrand. В руках тримаємо повітряну і дуже легку річ (найпростіше зовнішня серія Quteo-Forix), вироблену Legrand, вимикач одноклавішний Etika. Підкреслю ще раз, дизайн я не обговорюю, хвалебних і захоплюючих статей досить на інших інтернет ресурсах. І чому ж він такий легкий?

А відповідь дуже проста-він зроблений повністю з пластика !!!!! Єдині металеві елементи це: * Два гвинтові клемники для підключення проводів * Дві лапки - для кріплення в настановної коробці * Контактна група Інновація №1. Супорт і механізм вилиті з цільного шматка пластика з отворами, зацепами і т.д. З цієї інновацією я особисто стикався років 10 назад у фірми Vimar-Італія. Французи, Іспанці та італійці люблять такі речі. Інновація №2. Шток 1 на малюнку виконаний теж із пластику (так само як у Vimar-Італія). Інновація №3. Контактна група 2,3,4 зроблена з окремих елеменов здатних витримати сумашедший ток 10 ампер. Інновація №4. Розпірні лапки кріплення в коробці ну дуже дивної конструкції, де то таке бачив-но не пам'ятаю. Інновації стрьомні. Шток 1, рясно вимазаний мастилом, на практиці навіть без нагрівання згодом зношується-що призводить до залипання або "недовключена" вимикача. Срібло на контактах присутній. Клемники потужні і прості, затискають добре. Контакт 4 хлюпенькій і бовтається (не твердо прикріплений всередині). 10 ампер не здумайте ні в якому разі! Не дарма я говорив про Vimar. Така система інновацій №1,2,3 ненадійно і недовго працює зі всілякими реактивними навантаженнями (світлодіодне, люмінісцентне і т.д освітлення).

Інновація №5. В одну контактну групу 1 ми можемо вставити цілих два дроти, а в іншу 2 - цілий один, таким чином ви можете сміливо поставити цей один клавішний вимикач замість двох клавішного. Всі виробники роблять по-старому і роблять однакові клемники з обох сторін. Розпірні лапки 3 як не дивно нормально фіксують вимикач в коробці.

При установці в коробку, навіть при сильних перекоси супорта, корпус не тріскається, не лопається, а вимикач продовжує працювати. Пластик не підтримує горіння, коли плавиться-запах не сильний. Це похвально.

На грам 10 важче виявився другий продукт Legrand Etika розетка з заземлюючими контактами. Наявність цих злощасних тонтактов зробили наш виріб таким важким (на превеликий жаль дизайнерів Legrand) Конструкція розетки така ж як і у включателя-все вилито з пластика. Клемники 1 гвинтові і гарної якості, схожі на Legrand Celiane, Mosaic - можна вставити провід багатожильний перетином 2,5 мм навіть без гільз (так люблять робити деякі електрики хоч це неправильно), моноліт в клемник просто влітає. Контактна група 2 зроблена з якісного матеріалу. Скільки я не вставляв євро вилку і навіть колупав потужної викруткою, результат бачите на малюнку-контактів не деформувалися. Залік.

Така конструкція розеток, а саме коли контактна група вкладена в вилитий корпус, менш надійна ніж класична конструкція (металевий супорт + контактна група + механізм розетки). Про це теж прекрасно знають співробітники фірми Legrand.Я вдосталь надивився на розплавлені механізми цих силових розеток Legrand Celiane, Mosaic (я ці серії називаю "іграшковими" тому, що в них дуже багато пластика). У серіях Legrand Cariva, Suno, Valena і тим більше Galea Life з класичною конструкцією вимикачів і розеток такого не зустрінеш. Ну і головне-ціна питання. Legrand Etika коштує в середньому на стільки ж, скільки коштує заводська Туреччина типу Shneider Asfora, Anya, Sedna Makel Vi-ko, право вибору завжди залишається за вами.