Автоматичні вимикачі HAGER, ABB, Siemens,Eti,Keaz,Eaton розборка

Магазин не працює, закази не приймаються та не опрацьовуються

 Не секрет, всі ми хочемо купити автоматичний вимикач 1-полюсний для дому та для роботи таким чином, щоб не переплатити, але і щоб він працював і виконував свої функції довгі роки. У цьому огляді розглянемо захисні автоматичні вимикачі 1-фазні торгових марок HAGER, ABB, Siemens, Eti, Keaz, Eaton. Всі ці виробники вже давно на ринку і все добре себе зарекомендували, ціновий сегмент практично однаковий плюс мінус крім Siemens. За статистикою продажів близько 10 років шлюб і повернення зустрічалися дуже рідко і то зазвичай через неправильну установку або експлуатації. У Siemens і ABB - одиниці, не більше Eaton і HAGER. На третьому місці ETI і Keaz. Але все це пропорційно ціні. Не дарма всі ці виробники сміливо дають на свої автоматичні вимикачі один рік гарантії. Вони всі впевнені в своїй продукції.

 
Всі автоматичні вимикачі на 6000 Ампер розташовані в залежності від ціни по спадаючій:
 
1.Siemens
 
2.ABB
 
3.Eaton
 
4.HAGER
 
5.ETI
 
6.KEAZ
 
Захисні пристрої всі вироблені в Європі, крім KEAZ-проведений в Китаї. Першим ми розберемо автоматичний вимикач на 6К Ампер KEAZ. Цей агрегат повністю вироблений в Китаї, але на відміну від ВА 47-29 це серйозний апарат в якому з дешевого Китаю залишилися тільки клемні колодки для підключення кабелю. Конструкція вимикача KEAZ ВМ63 6 кА на 90% один в один збігається з автоматичними вимикачами EATON-Moeller, деякі навіть взаємозамінні. Зрозуміло, що Китайці скопіювали Eaton, але зробили це якісно. Тут не треба ніяких доказів дивіться малюнок 1 і малюнок 2. На якому заводі в Китаї виробляється - на жаль нам не відомо.
 
малюнок 1.KEAZ
 
 
Другим буде автоматичний вимикач Eaton (в минулому Moeller. Дуже відома і надійна техніка, яка виробляється на заводах Європи. Автоматичні вимикачі 1 полюсні Eaton виробляються в Сербії, Румунії та Чехії. На деяких ще зустрічаються наклейки Австрія - але це неправда. Конструктивно автомат після покупки концерном Eaton марки Moeller практично не змінився, єдине - накладка з газогенеруючої пластмаси у Moeller була приклеєна до металевої пластини, Eaton здешевив і прибрав метал. Бувають на 6 кА і 4,5 кА-конструкція однакова, тільки відрізняються котушки.
 
Малюнок 2 Eaton
 
Третім буде автоматичний вимикач ЕТІ зі Словенії, який дуже непогано зарекомендував себе в роботі, дуже низьким відсотком браку і високою надійністю. Конструктивно більше схожий на продукцію Schneider Electric і Legrand.
 
малюнок 3.ETI
 
Четвертим буде Hager. Фірма серйозна і виробляє якісний продукт. Автоматичні вимикачі надійні і за вартістю є середняками як і EATON, ETI. Котушки електромагнітних расцепителей схожі по конструкції Keaz, Hager, Eti на Eaton. У конструкції вже більше металевих частин і тому вони дуже надійні. Hager компанія заснована в 1955 році в Німеччині, але завод знаходиться у Франції. На український ринок поставляються автоматичні вимикачі 6кА, а 4,5кА -поставляются тільки в Росію. Але автоматичні вимикачі на 4,5кА мають іншу і спрощену конструкцію. Останні роки автомати 6кА на 10,16 і 20 A 1,2,3-фазні, це вже автоматичні вимикачі спрощеної конструкції (той же 4,5кА тільки з котушкою на 6кА). Тому вартість автоматів номіналом 10,16,20А повинна бути менше. Раніше так і було, але потім Hager вирівняв ціни, ось такий неприємний обман з боку Hager.
 
малюнок 4.HAGER
 
 
На п'ятому малюнку представник Німеччини-ABB. Скажу відразу, щоб розвіяти всякі плітки з приводу походження даного продукту.
 
1. Серії S201-203, SH201-203 виробляються тільки в Німеччині на заводі Штоц-Контакт і поставляються в усі країни Пост Рад.
 
2. Для свого ринку і ринку Європи виробляють інші серії, зовні схожі, але за іншими ГОСТам і покращеною конструкції.
 
3. На малюнку 6 представлений вимикач, який ввозився в Україну перші роки. Зараз на ринку присутні тільки такі, як на малюнку 5. Сучасна конструкція як ми бачимо вже "полегшена" - дуже багато пластика, пружинок, важелів і котушка як у всіх європейців. І найголовніше у перших зразків (як і у вироблених для Німеччини) матеріал корпусу був з товстого негорючого дюропласта, зараз же це стандартна тонка термопластмаси-тому АВВ відносно недорогі.
 
4. Серія S201-203 має тільки одна відмінність від SH201-203. У S201-203 клема підключення має іншу конструкцію-автомати можна підключати як і гребенчатой ​​PIN шиною і проводами. SH201-203 можна підключати тільки проводами. От і все.
 
Малюнок 5.ABB який поставляється на наш ринок останніми роками.
Малюнок 6.ABB який поставлявся на наш ринок перші два роки.
 
 
Siemens виробляється в Німеччині (переважно серія SY), Чехія і Румунія (Серії SJ, SX). Серія SX одна зі старих серій і одна з найнадійніших. Зроблений з товстого дюропласта, всередині все просто і надійно все з металу, є тільки одна потужна пружина. Дуже якісний і надійний апарат. Браку немає взагалі, "вбити" дуже важко.
 
малюнок 7.Siemens
 
Siemens звичайно гарні, але незрозуміла політика з приводу завищення цін в останні роки, змушують більше звертати увагу на АВВ. У всіх європейських виробників в конструкції є багато пластика, важелів і пружинок, що робить автоматичний вимикач дуже "м'яким" в роботі, але і менш надійним. Дуже рідко трапляються виходи з ладу через ці пружинок.
 
Приємних і надійних Вам покупок.